Пляценне. Тэхналогія як магія

На гэтай выставе мы прапануем вам нанава ўгледзецца ў звыклыя этнаграфічныя рэчы. Бо ў глыбіні іх тэхналогій – першыя крокі чалавецтва да культурных тэкстаў. А пляценне – старэй за ўсе тэхнікі.

Тут вы пабачыце археалагічную кераміку, прадметы побыту, традыцыйны тэкстыль, стараабрадніцкі іканапіс і рукапісныя кнігі. Усё пераплятаецца паміж сабой і арганічна выплятаецца ў адзіную кампазіцыю.

___________

На этой выставке мы предлагаем вам заново вглядеться в привычные этнографические вещи. Ведь в глубине их технологий - первые шаги человечества к культурным текстам. А плетение - старше всех техник.

Здесь вы увидите археологическую керамику, предметы быта, традиционный текстиль, старообрядческую иконопись и рукописные книги. Все переплетается между собой и органично выплетается в единую композицию.