Мікіта-воін

Гэта не проста экспазіцыя іконы вялікапакутніка Мікіты. Гэта выстава раскажа неверагодную "дэтэктыўную" гісторыю, даўжынёй у 30 год. Гісторыю, як у калекцыі Веткаўскага музея з'явіўся спачатку чаканены аклад на ікону.
А праз тры дзясяткі год, выпадковым збегам абставін - сама ікона, якую ўжо лічылі даўно страчанай.

На працягу працы выставы (кожны будны дзень, з панядзелка па пятніцу) можна будзе назіраць за працай нашага мастака-рэстаўратара над іконай.

________

Это не просто экспозиция иконы великомученика Никиты. Эта выставка расскажет невероятную "детективную" историю, длиной в 30 лет. Историю, как в коллекции Ветковского музея появился сначала чеканный оклад на икону. А через три десятка лет, случайным стечением обстоятельств - сама икона, которую уже считали давно утраченной.

В течение работы выставки (каждый будний день, с понедельника по пятницу) можно будет наблюдать за работой нашего художника-реставратора над иконой.